ראשי » אנגלית עסקית

אנגלית עסקית


ללמוד אנגלית עסקית – כמעט לכול הישראלים יש ידע מסוים באנגלית ולו ידע בסיסי ביותר. רובינו נחשפים לשפה כבר מגיל צעיר דרך צפייה בתוכניות טלוויזיה וסרטים דוברי אנגלית בשילוב שעות ההוראה הרבות יחסית המוקדשות ללימוד השפה בבתי הספר.

רוצים אנגלית ללא שגיאות?

בהמשך משתפרת רמת השליטה בשפה פלאים אצל מי שמתעניין ומחפש גישה לחומרים בשפה האנגלית הן באינטרנט והן בספרות הכתובה.

לכל הגורמים הללו נוספות נסיעות לחו"ל שבמהלכן יש לעשות שימוש באנגלית גם אם מבקרים בארצות דוברות שפות אחרות, לא לחינם מקובל לחשוב כיום כי מי שלו שליטה לפחות בסיסית באנגלית יוכל להסתדר מבחינת תקשורת בכל מקום.

במסגרת הלימודים האקדמיים בארץ נדרשת שוב רמה גבוהה עוד יותר של אנגלית הנמדדת במבחן "אמיר", מי שמקבל ציון גבוה מספיק בפרק האנגלית של הבחינה הפסיכומטרית יהיה פטור מקורסי האנגלית לתואר ראשון ומעבר המבחן.

בפקולטות שונות יש ללמוד קורסים נוספים באנגלית כדי לאפשר התמודדות עם חומר לימוד ואחר כך עם ביצוע העבודה בפועל במקצוע שנרכש (למשל אנגלית למשפטנים).

למרות כל אלה מוצאים עצמם רבים מאיתנו לא בטוחים מספיק בשימוש בשפה במהלך פיתוח קרירה בתחומים שונים.

להבדיל ממי שמבקש לעבור קורס אנגלית ממגוון סיבות אחרות מי שהאנגלית דרושה לו לצורך עסקיו או עבודתו יוכל להתמקד ולבחור קורס אנגלית עסקית.

ברוב בתי הספר לשפות, ומוסדות אחרים המציעים קורסים לאנגלית, ניתן למצוא קורסים לאנגלית עסקית העשויים להיות ממוקדים עוד יותר כדי לענות על דרישות ספציפיות.

כך למשל קורס אנגלית עסקית המועבר במקום העבודה ותוכנו מותאם לצרכי החברה שהזמינה אותו.

מגוון הכישורים שניתן לשפר באמצעות קורס אנגלית עסקית

משימות שונות שיש לעמוד בהן במסגרת פעילות עסקית הן מורכבות מספיק בעברית וכאשר אנו מתבקשים לבצען באנגלית יכול הקושי הנוסף של חוסר שליטה מספיק בשפה לגרום לחסרון משמעותי שיוכל להיות מנוצל על ידי יריבים ומתחרים.

מבין מגוון משימות אלה אולי המתבקשת ביותר היא ניהול משא ומתן.

בניהול משא ומתן חשוב מאד הביטחון בהתנהלות, לעיתים לא חשובה כל כך תקינותה המלאה של השפה אלה הביטחון שבהם נאמרים הדברים.

שיפור ניכר בביטחון בזמן שימוש בשפה ניתן להשיג הן במסגרת קורס אנגלית ולגבי משא ומתן במיוחד בקורס אנגלית עסקית.

כישורים נוספים שיהפכו קלים יותר אם תשופר רמת האנגלית העסקית הם העברת מצגות, כתיבת מכתבים עסקיים, ניהול ישיבות ופגישות עבודה, כתיבת מכתבים ומסמכים אחרים (וכן כמובן קריאה מהירה והבנה של כאלה) ואפילו ניהול שיחות חולין (כמובן לגבי שיחות חולין ניתן להסתפק בקורס אנגלית רגיל).

אורכי קורסים באנגלית עסקית ומחירים לדוגמה

ניתן להשיג קורסים באנגלית עסקית במגוון רחב של מסגרות, החל ממסגרות פרטיות של מורים דוברי אנגלית, דרך לימודי אנגלית בשגרירויות או מכונים פרטיים, וכלה במסגרות אקדמיות – כדוגמת קורס אנגלית עסקית של אוניברסיטת תל אביב.

גודל הקבוצה שבה לומדים משפיע על מחיר הקורס, וככל שהקבוצה קטנה יותר – הקורס צפוי להיות יקר יותר.

במכונים הפרטיים, המחיר לקורס אנגלית עסקית שיימשך בין חצי שנה לשנה אקדמית, יהיה כחמשת אלפים ₪.

הקורסים בשגרירויות נחשבים איכותיים ללימודי אנגלית עסקית ומחירם לרוב זול יותר בשל האינטרס שמייצגת שגרירות של מדינה דוברת אנגלית להפיץ את השפה המדוברת בקרב תושבי המדינה המארחת, וקורסים באנגלית עסקית באוניברסיטאות עשויים להציע הנחות לתושבי העיר, לסטודנטים, וכדומה.

ניתן למצוא גם קורס לימוד אנגלית עסקית שיימשך פחות משישה חודשים, ומחירו ירד בהתאם, אולם מומלץ לבחון היטב האם קורסים אלה מספקים די תוכן וזמני תרגול כדי להכשיר אדם לדבר אנגלית עסקית.

רוצים אנגלית ללא שגיאות?

Share/Save/Bookmark