ראשי » לימודי אינטרנט

לימודי אינטרנט


הכי מעניין את כולם ללמוד אינטרנט – זאת עובדה!

אין ספק כי האינטרנט הפך כלי חשוב בחיינו, והפך את המרחק הפיסי בינינו זניח – או במילים אחרות, הפך את העולם לכפר גלובאלי.

חלקינו פגשו דרך האינטרנט שותף לבילוי קצר או שותף לחיים, מצאו עבודה דרך האינטרנט או שהפכו את האינטרנט לבחירה של קריירה, פתרונות ותשובות, דעות והחלטות ניתן למצוא בנוגע לכל עניין, בכל שפה, בכל זמן, וכן חומרים ואפשרויות אינסופיות להרחבת האופקים.

לאלה מאיתנו אשר אינם בקיאים באינטרנט או שמעוניינים להכיר אותו יותר לעומק, תמצאו בכתבה זו סקירה מרוכזת ורבת היבטים בנוגע ללימודי אינטרנט.

לימודי אינטרנט לצרכי היכרות עם רשת האינטרנט ושימושים יום יומיים

מוסדות רבים, וכן אנשי מקצוע, מלמדים שיעורים בסיסיים של היכרות עם האינטרנט.

בשיעורים אלה, יש לצפות להיכרות עם המחשב האישי (במידת הצורך) ועם תוכנת חלונות, ולאחר מכן היכרות עם האינטרנט על רכיביה השונים והרלוונטיים, היכרות עם מנועי חיפוש ושיטות שונות לחיפוש חומרים, היכרות עם תוכנות שונות למשלוח דואר אלקטרוני, היכרות עם דפדפני אינטרנט ושיטות עבודה איתם, ועוד על פי ניסיונו של המוסד המלמד והמורה.

קורסים כאלה להיכרות עם עולם האינטרנט, אין חובה לעבור דווקא בקבוצה – ניתן למצוא כיום מורים פרטיים לרוב, שישמחו ללמד חומרים אלה באופן פרטי.

עם זאת, כדאי למי שמעוניין בלימודי אינטרנט לצורך היכרות עם המחשב, לשקול גם לימודי חלונות ותוכנות אופיס השונות, לצורך השגת היכרות יעילה עם המחשב האישי.

האינטרנט כמקצוע – לימודי אינטרנט לצורך קריירה

ישנם לימודי אינטרנט שמיועדים להרחיב את האפשרויות התעסוקתיות של הלומדים או ממש לאפשר להם עבודה באינטרנט.

להלן כמה דוגמאות לתחומי לימוד באינטרנט:

לימודי אינטרנט במיקוד על מידענות

מידענות הינה מיומנות איסוף חומרים תיאורטיים או מחקריים, ארגונם, והפצתם, במוסדות וארגונים.

מידענות הינה תחום ניהולי מרכזי וחשוב בארגונים כיום, ומוסדות רבים מנהלים את אסטרטגיות הייצור והשיווק שלהם על פי המידע המופץ על ידי מידען החברה.

מידענות הינה קורס אקדמי שעל פי רוב נדרש עבורו תואר אקדמי קודם, או שהוא נלמד במסגרת לימודים לתואר אקדמי כלשהוא, והוא נלמד בהיקף של כמאתיים שעות לימודים.

לימודי אינטרנט במיקוד על בניית אתרי אינטרנט

מקצוע בניית אתרי אינטרנט הינו "האח הקטן" של תכנות והנדסת תוכנה. מדובר בקורס תכנות לכל דבר ועניין, אולם בניגוד לתכנות בסביבות שאינן אינטרנטיות, שם על פי רוב מדובר בתהליכי קידוד ארוכים, בניית אתרים אינטרנט הינה מקצוע תכנותי ולוגי ובו ניתן בזמן אמת לבדוק את תוצאות הבנייה.

ישנן כיום מאות ואולי אלפי חברות שמתמחות בפיתוח אתרי אינטרנט ללקוחות עסקיים או לחברות, ומפתח אתרי אינטרנט בעל הכשרה רצינית או בעל ניסיון יוכל למצוא עבודה באחת מאלה.

לימודי גרפיקה ממוחשבת

תוכנות הגרפיקה הממוחשבת, האנימציה הממוחשבת ועריכת התמונה הפכו את הצורך לדעת לצייר למותרות, ומאפשרות גם למי שאינו מוכשר בציור לייצר גרפיקה מרשימה – לאתרי אינטרנט, למשחקי מחשב, לפרסומות או סרטים מצויירים, ועוד ועוד. זהו תחום יצירתי בלימודי אינטרנט, המאפשר עבודה בסטודיו עיצובי

לימודי אינטרנט במיקוד על קידום אתרי אינטרנט, פרסום ושיווק באינטרנט

היום, בניית אתר אינה מבטיחה חשיפה לכל קהל הלקוחות הפוטנציאלי של האתר.

על מנת להגדיל את הסיכוי כי קהל רב ייחשף לאתר,חשוב לקדם את האתר במנועי חיפוש. זהו תחום עבודה חדש ולו ביקוש רב.

לימודי אינטרנט – איפה לומדים וכמה זה עולה?

לימודי אינטרנט ברמות שונות ניתן למצוא כיום גם במוסדות שונים וגם אצל מורים פרטיים. קשה לאמוד כמה זמן יימשכו לימודי האינטרנט, בשל המגוון הרחב והשונה של קורסים מוצעים בנושא האינטרנט.

אולם, אומדן יעיל למחירי קורסים יהיה עלות של כמאה שקלים בממוצע לכל שעת לימודים, במסגרת קבוצתית או פרטית.

Share/Save/Bookmark