ראשי » לימודי אנגלית

לימודי אנגלית


בחירת קורס אנגלית למתחילים או מתקדמים

כיום, ישנו עושר ומגוון אדיר של אפשרויות לימוד השפה האנגלית למתחילים בשפה, או למתקדמים המעוניינים להעשיר את השפה, ללמוד אנגלית לצורך מסויים (למשל אנגלית עסקית) או לרענן את הזיכרון.

במאמר זה נסקור את אפשרויות הלימוד השונות בקורסים באנגלית, למתחילים ולמתקדמים בשפה.

קורסים פרונטאליים באנגלית

כיום, ישנם אינספור קורסים פרונטאליים באנגלית, לצרכים שונים. בקורסים אלה, ייפגשו מספר תלמידים (לרוב בין עשרה לעשרים תלמידים בכיתה), וילמדו את השפה עם מורה שמוכשר להדריך אנגלית.

שיטות הלימוד הן שונות בכל בית ספר וחשוב לעמוד על ההבדלים בשיטות הלימוד בין קורס לקורס בטרם מחליטים היכן ללמוד.

חשוב לברר לאיזו רמה לימודית מתאימים הלימודים במסגרת קורס אנגלית פרונטאלי – במרבית המקרים, קורס אנגלית כזה יהיה פתרון נוח עבור מתחילים באנגלית, ואילו מתקדמים באנגלית לא ימצאו את הקורס הפרונטאלי יעיל – אלא אם מדובר בקורס למתקדמים או בקורס אנגלית עסקית.

לימודים פרטיים

לימודים פרטיים הינם אפשרות לימודית שכמעט כל מסגרת ללימודי אנגלית מציעה כיום.

לימודי אנגלית במסגרת פרטית יתאימו לכל רמה לימודית מבוקשת, למתחילים או למתקדמים. במסגרת לימודי אנגלית פרטיים מדריך פרטי מוקצה לכל תלמיד, ועובד איתו באופן אישי, בנקודות שבהן התלמיד מבקש חיזוק.

כך, כפי שניתן להבין, התלמיד מקבל מדריך שמתגבר אותו על פי צרכו. החיסרון בשיטה זו היא שעל פי רוב היא יקרה יותר מלימודים בקבוצה, לכן, אם המדובר בלימודי אנגלית למתחילים וישנם תלמידים רבים שנמצאים באותו מקום מבחינת ההיכרות עם השפה, ייתכן שאין צורך לבחור דווקא בדרך זו.

אולם, אם המדובר בלימודים למתקדמים, ניראה כי לימודים במסגרת פרטית עשוייה להיות דרך מועדפת על פני לימודים בקבוצה שהיא ברובה שונה מבחינת ההיכרות עם השפה, מפני שאף על פי שכל שיעור פרטי עולה יותר משיעור בקבוצה, ייתכן שעבור לומדי אנגלית מתקדמת, שיעורים כאלה יהיו יעילים יותר.

חשוב לברר מראש כי המדריך המוקצה ללומד באופן פרטי, הינו מדריך בקיא ומנוסה ושיש בידו להעשיר את הלומד המתקדם.

שילוב בין לימודים בקבוצה לבין לימודים פרטיים

ייתכן, ששילוב בין לימודים בקבוצה ללימודים פרטיים יהווה פתרון טוב למתחילים בלימודי האנגלית ולמתקדמים בהם, כאשר בחלק מן הזמן הלימודים מתרחשים בקבוצות, אז לומדים את חוקיות השפה האנגלית, מתמודדים עם קטעי קריאה ביחד, ולומדים אוצר מילים, ובחלק מן הזמן מקבל כל תלמיד מדריך לשיעור אחד על אחד, כאשר המדריך מחזק ומעשיר את התלמיד הפרטי שלו בנקודות האינדיווידואליות בהן הוא חש צורך בחיזוק.

יתכן, שבשיטה זו, יוכל התלמיד להינות גם מיחס אישי וגם ממחיר יחסית נמוך לקורס אנגלית.

לימודים באינטרנט

בחלק מן המוסדות המלמדים אנגלית, אנגלית למתחילים, למתקדמים או אנגלית עסקית, ניתן ללמוד חלק מן הקורס או אף את כולו דרך האינטרנט.

ניתן לצפות בשיעורים מוקלטים, להתקשר דרך דואר אלקטרוני עם מדריך, ולעיתים לשלב בין עבודה פרונטאלית לבין עבודה אישית און ליין.

איך בוחרים קורס אנגלית מתאים?

בבואנו לבחור קורס אנגלית שיתאים לצרכינו, חשוב לברר – מה אורך הקורס ומה עלותו, מהי הכשרת המדריך, מה כולל הקורס (האם שיעורים פרונטאליים, האם שיעורים אחד על אחד, והאם ישנם עוד עזרים, אפשרויות, חומרים וכדומה המוצעים לתלמיד), אם הקורס מתקיים בכיתה כדאי לברר מה המספר המקסימאלי של תלמידים בכיתה, כיצד נראית הכיתה והאם היא נוחה דיו ומאפשרת לימודים נוחים ונעימים.

חשוב לדעת מה יהיה היקף הקורס המוצע – כלומר, כמה שעות לימוד מציע הקורס, ומה יהיה תמהיל הקורס – כלומר, כיצד תלמדו בכל שעה מן השעות הכלולות בקורס. חשוב לברר, כי שאר התלמידים בקורס יהיו ברמה דומה לשלך בהבנת אנגלית, כלומר – אם מדובר בקורס אנגלית למתחילים, חשוב לדעת שכל שאר תלמידים בקורס הם מתחילים בשפה האנגלית, ולעומת זאת, אם מדובר בקורס אנגלית לבעלי ידע קודם – חשוב להבין כי לא ישולבו גם מתחילים בשפה האנגלית בלימודים בקורס, כך שקצב ההתקדמות יואט.

מחירים ולוחות זמנים

במרבית המקרים, קורס אנגלית למתחילים הינו הקורס הארוך ביותר, הוא עשוי להימשך על פני ארבעה עד שישה חודשים, ועלותו תהיה בסביבות 5,000 ₪.

קורסים מהירים, נקודתיים, או קורסים למתקדמים, קורסים באנגלית עסקית או קורסים לסטודנטים, הם על פי רוב קצרים יותר (נמשכים חודש עד ארבעה חודשים) ומחירם נמוך יותר (החל מאלף וחמש מאות ₪ לקורס).

Share/Save/Bookmark