ראשי » אימון אישי

אימון אישי


קואוצ'ינג (בעברית: אימון אישי) הינו תחום טיפולי שבו אדם שעבר הכשרה מתאימה מלווה אדם מאומן, בשינוי תהליכי חיים. האימון האישי הינו שיטה טיפולית פופולארית ומבוקשת כיום, וחברות ואנשים רבים משתמשים בשירותיהם הקבועים של מאמנים אישיים על מנת לשנות הרגלים ולהרוויח הנאה רבה יותר מהחיים.

מיהם המאמנים האישיים שבהם נעזרים כאמור? כיצד ניתן ללמוד אימון אישי ולהפוך להיות מאמן? וכמה זה עולה? על שאלות אלה ועוד רבות אחרות, במאמר שלפניכם.

מהו קואוצ'ינג?

קואוצ'ינג או אימון אישי, הינו כלי לטיפול, או שינוי הרגלים של מטופלים, שהוא נושק לתחום הטיפול הפסיכלוגי הקונבנציונאלי ולתחום הטיפולים ההוליסטיים.

בקואוצ'ינג, אימון, נוצר קשר בין מאמן לבין מאומן, או מטופל, ודרך שיחות ותרגילים, המאמן מאפשר למאומן להגדיר מטרות ולהשיג אותן.

הקואוצ'ינג הוא כלי מכוון מטרה, והוא מתאפיין בטיפולים ענייניים, פרגמאטיים, תרגילים מעשיים, ובשינוי הרגלים יעיל וזריז, בניגוד לפסיכולוגיה שמתאפיינת באוורור רגשות, שיחה ושיקוף, ותהליכים שהם בחלקם אורכים שבועות וחודשים.

מי יכול להיות מאמן אישי, או קואוצ'ר?

העבודה כמאמן אישי דורשת מסירות ואהבת אדם. המאמן הופך חלק בלתי נפרד מחייו של המאומן בתהליכי השינוי שלו, ולמאמן אחריות משותפת על תהליכי השינוי שחלים בחייו של המאומן.

לאור זאת, רצוי שמי ששוקל קריירה בתחום הקואוצ'ינג, יהיה אדם חברותי, בעל נטיות לאהבה וחמלה, ויכולת לתמוך ולתת מעצמו.

לאחר שאמרנו זאת, נאמר עוד – כל אדם יכול להיות מאמן אישי, אם הוא רוצה בכך. מדריך טוב וכוונה כנה יסייעו לכל אדם להפוך למלווה טוב בשביל החיים של כל אחד מאיתנו.

ליחצו למידע נוסף על: אימון קריירה

מה לומדים בלימודי אימון אישי?

ראשית, לימודי אימון אישי מכשירים את התלמיד לתמוך בשינויי חיים ובמטופלים בדרכם, במצבי הרוח השונים שלהם, בשעות של כעס ושל עצב, כמו גם בשעות של שימחה או שביעות רצון.

אין להקל ראש בתמיכה כזו, וחשוב לדעת כי יש ללמוד כיצד נכון להגיש תמיכה או להציע סיוע לאנשים.

בנוסף, לימודי אימון אישי מציעים כלים ליצירת קשר משמעותי, טיפולי, וחזק עם המטופל, כדי להפוך, כאמור, לחלק אינטגראלי ממסע השינוי של המטופל, ואולי אף לאחד מהתומכים המרכזיים במסע שינוי כזה.

עוד, נלמדת היכולת לבנות מהלך טיפול, להגדיר תכנית טיפולית ארוכת טווח, ומתקבלים כלים לבחון עד כמה מתממשת התוכנית הטיפולית לאורך מערכת היחסים בין המאמן למאומן.

כאשר המאמן רואה כי התכנית הטיפולית שעל פיה הוא מנחה את המטופל אינה נושאת פרי, עליו לדעת כיצד לשנות אותה ולערוך בה התאמות.

חשוב להבין עוד, כי בלימודי אימון אישי ניתן לבחור תחום ספציפי לאימון (למשל אימון קריירה, אימון בתחום הזוגיות, אימון ליצירתיות, וכדומה), ואז ללמוד כלים, תרגילים, ואפשרויות שמתאימות להתמודדות בתחומים הספציפיים הללו.

השינוי האישי שעוברים תלמידים לאימון אישי

אין ספק, כי מאמן אישי מוכרח לספק דוגמה למאומנים שלו. לכן, בקורס אימון אישי – כמו בקורסים דומים בתחום הרפואה המשלימה, התלמיד לא רק לומד כלים תיאורטיים אלא מושם דגש על שינוי אישי, יישום התרגילים והשיטות באופן פרטני, והתמודדות עם נושאים לא פתורים בחייו של המאמן לעתיד.

התלמידים בלימודי אימון אישי מרוויחים לא רק ידע תיאורטי, אלא במרבית המקרים חווים תהליך של אימון אישי על בשרם בעת הלימודים.

משך זמן לימודי אימון אישי ועלויות

לימודי קואוצ'ינג ניתן ללמוד במסגרות שונות, בלימודים פרטיים או בקבוצות קטנות.

לימודי קואוצ'ינג נחשבים לימודים ארוכים ביחד ללימודי תחומים אחרים ברפואה המשלימה, דווקא מפני שהם על קו התפר בין רפואה משלימה לבין פסיכולוגיה.

מסקר קצר שערכנו, ניראה כי הקורס הקצר ביותר הינו קורס שאורך סמסטר אחד, אולם מרבית הקורסים נעים בין שנת לימודים אקדמית אחת, לשלוש.

המחירים לקורס אימון אישי של שנת לימודים נים בין 10,000 ₪ ועד ל – 40,000 ₪ ויותר עבור כל תקופת הלימודים.

עוד בנושא קורס אימון אישי

Share/Save/Bookmark