ראשי » רוצה להיות מתכנת/ת?

רוצה להיות מתכנת/ת?


הביקוש למתכנתים מוכשרים בשוק העבודה נמצא במגמת עליה מתמדת בשנים האחרונות.

חדירת הטכנולוגיה המתקדמת למספר הולך וגדל של ענפים, לצד הפיכתה של ישראל למעצמת הייטק ייחודית מסוגה בעולם, יוצרים צורך תמידי בכוח אדם שערוך לתת מענה לצרכים העולים ממגמות אלו.

המחסור התמידי במתכנתים ואפשרויות הצמיחה והגדילה האישית המגוונות בענף יצרו מצב בו לימודי מחשבים ובייחוד לימודי תכנות הפכו לדרך הבטוחה ביותר ליסוד מסלול קריירה מוצלח המשלב שכר אטרקטיבי וביטחון שרק מקצועות העתיד יכולים להעניק.

כיצד כדאי ללמוד תכנות?iStock_000002151799XSmall רוצה להיות מתכנת/ת?

כיום, ניתן ללמוד תכנות במגוון דרכים כאשר למעשה – לימודי תכנות נדרשים כחלק מתכנית הלימודים של רוב המסלולים ללימודי הנדסה.

לימודי תכנות במטרה לפתח קריירה של מתכנת קיימים בשתי תצורות – לימודי תואר ראשון במדעי המחשב או לימודי תעודה במתכונת של קורסים מקצועיים.

לימודי תואר ראשון במדעי המחשב טומנים בתוכם יתרונות רבים – הם מוציאים מקרבם מתכנתים השולטים שליטה הוליסטית ורב-שכבתית בעולמות הידע הדרושים ממתכנת.

תכני היסוד בלימודי תואר כוללים לימודי מתמטיקה תיאורטית ויישומית במקביל לנלמד בשנת הלימוד הראשונה לתואר במתמטיקה ולאחר מכן לימוד שפות תכנות וסביבות תכנות ויישום בפועל של הנלמד בפרויקטים אקדמיים ובמבחנים.

סביבת הלמידה המורכבת לרוב מסטודנטים מוכשרים שכל מרצם מרוכז בלימודי התואר יוצרת מערכת תחרותית המעודדת מצוינות ומעסיקים רבים מודעים לכך ולכן לבוגרי תואר ראשון במדעי המחשב עשוי להיות יתרון משמעותי בקבלה למשרות רבות.

קיראו על: ג'ון ברייס

לימודי תעודה בתכנות מאופיינים בדרך לימודים ממוקדת מאוד המבקשת להכשיר את הסטודנט באופן מזורז לשוק העבודה על ידי הקניית שפות תכנות חשובות המשמשות את סביבות הפיתוח של חברות הטכנולוגיה הגדולות בעולם.

קורסים ממוקדים בשפות תכנות כגון PHP, HTML, C+ ו-JAVA לצד הסמכות ספציפיות בארכיטקטורת התוכנה של חברות התוכנה הבולטות כגון הסמכת מיקרוסופט. לאחר ביסוס קצר יחסית של רקע תיאורטי מאפשרים למסיימים בהצלחה להשתלב בשוק העבודה במגוון משרות בתוך זמן קצר.

ההחלטה באיזה מסלול לבחור תלויה מאוד באופיו של על אדם ובמידת הזמן והמשאבים הקיימים לו ללמידה.

בעוד תואר במדעי המחשב מהווה כמעט עבודה במשרה מלאה שכן קשה מאוד לעבוד במהלכו והוא דורש מיקוד כמעט מוחלט, לימודי תעודה עשויים להתאים גם לאנשים עובדים המעוניינים לעבור הסבה מקצועית או בלימודי העשרה שתקדם אותם בתחום עיסוקם הנוכחי.

מסלולי התפתחות קריירה

יתרונה הגדול של קריירה כמתכנת נמצא בעובדה כי מתכנתים נהנים משכר גבוה מאוד כבר בימיהם הראשונים במקצוע. למעשה, שכרו הממוצע של מתכנת בשנתיים הראשונות לעבודתו גבוה בעשרות אחוזים משכרם הממוצע של המקבילים אליו במקצועות חופשיים כגון עריכת דין, ראיית חשבון, כלכלה ועוד.

קיראו ותדעו: מה כדאי ללמוד בשביל להרוויח הרבה כסף?

ההסמכה כמתכנת מהווה יתרון תחרותי ברור גם לאלה המחליטים לפנות בנתיבי קריירה אחרים שכן היא מהווה תו איכות בדבר יכולותיו של המחזיק בה. מעסיקים רבים מודעים לקושי הטמון בלימודי תכנות או מדעי המחשב עובדה המקנה נקודות זכות משמעותיות בהתמודדות על משרות רבות.

עוד מידע בנושא: לימודי אנימציה

Share/Save/Bookmark